Poznaj Region #6 Puszcza Goleniowska – Szczecin (Wielgowo)

Dzisiejsza trasa to idealna opcja na przełajowe, długie wybieganie. Ścieżka znajduje się na terenie Puszczy Goleniowskiej, w jej granicznej części w okolicach szczecińskiego Wielgowa. 


Poznaj Region #6 Puszcza Goleniowska (Szczecin – Wielgowo)

Miejsce: Szczecin – Wielgowo – gmina miejska Szczecin
Dystans: 20,4km

Nawierzchnia: leśne ścieżki 100%


Opis: Trening rozpoczynamy z końca ul. Skrajnej w Szczecinie, gdzie znajdziemy miejsce na zaparkowanie auta. Ciekawostką jest, że wzdłuż drogi dojazdowej możecie spotkać hodowlę Emu i podziwiać je przez ogrodową siatkę. Po rozpoczęciu biegu skręcamy od razu w lewo i po około 700m odbijamy na skrzyżowaniu na kierunek wschodni. Za kolejne 1500m musimy wybrać skręt w prawo. Teraz znajdujemy się na ścieżce prowadzącej do DW 142 oraz w miejscu, gdzie możemy spotkać wielu grzybiarzy w okresie grzybobrania. Zanim dobiegniemy do popularnej „Chociwelki” odbijamy ponownie na wschód i długim, płaskim odcinkiem docieramy do granic Sowna, przy których zawracamy i kierujemy się na kolonię śródleśną Kępinka. Jeśli po chwili miniecie tartak „Wanda”, to znaczy, że jesteśmy na odpowiedniej ścieżce. Za następne około 3 km będzie na Was czekać podstępne rozwidlenie, gdzie musicie kierować się na delikatni na wprost i prawo. Druga odnoga poprowadzi Was bezpośrednio na południe, do Reptowa. Po wybraniu właściwej ścieżki pozostaje zostać na obranym szlaku, aż do powrotu do Wielgowa. Tam ul. Wiślaną wracamy praktycznie na miejsce startu.

Puszcza Goleniowska to piękny kompleks leśny z przewagą drzew iglastych. Jest to dom wielu zwierząt, więc przy odrobinie uwagi z łatwością wypatrzycie sarnę czy też dzika. Nam udało się spotkać odchody wilka w okolicach startu zaprezentowanej ścieżki, ok. 500m od zabudowań mieszkalnych. Szlaki w głównej mierze są twarde i piaszczyste, więc mają łatwy charakter techniczny. Dzięki mnogości dróg pożarowych przecinających się w schemacie kratownicy można w tamtym rejonie tworzyć wiele innych, krótszych tras. Sam rejon Puszczy w okolicach Wielgowa jest w naszej opinii bardzo rzadko odwiedzany i osobami, które tam możecie spotkać będą w głównej mierze okoliczni mieszkańcy. Idealne miejsce na bieganie, spacer lub przejażdżkę rowerową.

#1

Pozdrawiamy!

Ekipa BrosTeam.pl

Udostępnij: